17 Temmuz 2017 Pazartesi

Killing Stalking 27. Bölüm


Devam eden webtoonlarımız hakkında açıklama yapmam gerekiyor bu güncelde. 

Açıkçası uzun süredir güç bela yetişiyordum bölümlere. Bazen yorgunluktan bazen de evin müsait olmamasından dolayı günlerce açıp da yüzüne bakamadığım oluyordu. Killing Stalking'e de, A Guy Like You'ya da çok severek ve isteyerek başladık. Bölümleri de yeterince hızlı bir şekilde verdiğimizi düşünüyorum. 

Lakin hayatta her şey insanın planladığı gibi gitmiyor. Ailevi durumlarımdan dolayı her iki serinin de editine devam edemez oldum. Başka arkadaşlardan yardım almama rağmen kendi üzerime düşen editi yapamayınca da mahcup olmaya başladım. En son 27. bölüme yardım edecek kimseyi bulamayınca ve önceki bütün bölümleri biz yaptığımız halde son bölümden dalan birini görünce bu böyle olmayacak dedim. 

Yeni grup olduğumuzdan mı bilmiyorum ama aktif olarak devam ettiğimiz bir seriye bodoslama dalma ihtiyacı hissetmiş birisi. Baştan başlamayı kerizlik olarak görmüş sanırım. Kendince sebepleri vardır belki bilemem ama işimizi gayet iyi yaptığımızı ve sorumluluk sahibi bir grup olduğumuzu düşünüyorum. Bu yüzden edit yapamamamdan dolayı serileri ortada bırakmak yerine, bir formül düşündük. Oraya birazdan geleceğim...

Ondan önce, büyük konuşmak gibi olacak ama bir daha asla devam eden bir seriyi almamaya karar verdik. Özellikle de webtoon. Her yeni bölüm çıktığında programımızı ona göre ayarlamak, bizim yüzümüzden geciken bir bölüm olunca stres yapmak gibi şeyler deneyimledik ve bu hiç hoşumuza gitmedi. Mangaka ara verdiği zaman bölüm gelmediği için bize çemkiren, bir türlü laf anlamayan, bizi uşağı sanan insanları hiç saymıyorum bile. Bu sıkıntıları bir daha yaşamak istemediğimizden devam eden seri almayacağız artık. Bitmiş olsun, gelsin canımı yesin şeklinde proje alacağız. Bunu da açıkladıktan sonra webtoonlarımıza geçelim.

Killing Stalking'i bundan sonra Heterophobia Fansub ile ortak yapacağız. 27. bölümün editi için 3 kişinin kapısını çaldım ama hiçbirisi müsait değildi. Yoksa seve seve yardım edeceklerini biliyorum. Şansımı hfden yana deneyeyim dedim ve Willjace editi alabileceğini söyleyince içim ferahladı. Bundan sonrasının ortak proje olmasını teklif ettim ve kabul ettikleri zaman ikinci bir ferahlama yaşadım. Serinin kalanını güvence altına aldığımı hissettim çünkü.

On günde bir gelse de beni zorlayan A Guy Like You için de aynı teklifte bulundum ve neticede her üç grubun da seriyi ortak yapmasında karar kıldık. Çeviriyi aksatacak ya da yapamayacak olsak bile kendi aramızda halledeceğiz bundan sonra. Bir ara pes edip iki webtoonu da bırakmayı bile düşünmüştüm. Ortağımız Mellon'a ayıp olur diye diye kendimi zorladım. Ama artık böyle bir durum söz konusu olmayacak şükür. Mellon'a da Heterophobia'ya da yardımlarından dolayı minnettarım. Beni sık sık idare eden Scarlett'e ve Sakyo Aya mangası sayesinde tanıştığımız, yardımlarını esirgemeyen Willjace'e özel olarak teşekkür ediyorum. Herkese keyifli okumalar~

Nelka

4 yorum:

 1. Killing stalking in 27.bolumunu nereden okuyacagim ? Bulamadim da :(. Heterophobia da mega dan indirmeyi denedim olmadi fakat. Yardim ederseniz sevinirim. Unutmadan çevirileriniz icin tesekkurler :3

  YanıtlaSil
 2. Megadan neden indiremediniz? Belki de chrome, mozilla, opera gibi farklı tarayıcılar denerseniz işe yarar. Biz de daha önce mega linki paylaşıyorduk. Oradan indiremediyseniz megada da sorun olabilir. Ama tekrar denerseniz çözülebilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Farkli tarayicilar da denedim. Indirdigim seye tikladigimda dosya acilamiyor diyor. Bu sefer meganin mobil uygulamasini indirdim. Fakat mobil uygulamasinda da açılmadı.

   Sil
 3. 32. bölüm ne zaman çıkacak °^°

  YanıtlaSil

Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.